Çocuk Gps Takip Saat ( Smart Watch ) Kullanımı

Q50 Tipi Aliexpress'ten alınan akıllı saatlerin ayarlarını yapmak ve saati kullanabilmek için Setracker uygulamasına ihtiyaç vardır.
Saatin bu ayarlarını yapmadan saatti herhangi bir şekilde kullanamazsınız. Saati kullanmak ve gerekli ayarları yapmak için öncelikle saate bir SIM kart takılmalıdır.


Saate SIM kart takıldığında saat kendisi otomatik Setracker uygulamasının sunucularına bağlanır. Setracker’ın birden fazla sunucusu vardır. Bunlar Asia&Oceania – North America – South America – Europe vb. sunucularıdır. Ve her bir sunucunun ayrı bir ip adresi vardır. Aliexpress den alınan saatlerde genellikle varsayılan olarak Asia&Oceania sunucularının ip adresi tanımlıdır. Q50 Saati ilk aldığımızda ve sim kartı taktığımızda saat kendisi otomatik olarak Asia&Oceania sunucularına bağlanır. Burada önemli olan, SIM kart takıldığında Q50 akıllı saatin ekranında şebeke çekim gücünü gösteren işaret ve 2g internet bağlantısının aktif olduğunu gösteren E işaretinin çıkmış olmasıdır.
SIM kartı taktık ve saatte bütün işaretler belirdi. Budan sonra biz kendi telefonumuzun Google Play arama bölümüne, “Q50” yazıp arattığımızda Setracker uygulaması ilk seçenek olarak çıkacaktır. Bu uygulamayı kendi telefonumuza kuruyoruz.
Şimdi uygulamanın kurulum ve kayıt kısımlarına hiç girmeyeceğim. Çünkü bu kısmı youtube ve daha bir çok kaynakta ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.
Ben daha çok uygulamanın kurulum ve kullanımı sırasında meydana gelebilecek hataların çözümü üzerine yoğunlaşacağım. Uygulamayı yükleyin ve gerekli kayıt ayarlarını yapın. Her şey yolunda giderse bu yazımı okumaya devam etmenize gerek yok artık.
Ancak uygulamada cihaz çevrim dışı hatası alıyor ve Q50 akıllı saatin ayarlarını alıyorsanız sorunların kaynağı ve çözüm yollarını hakkında size birkaç ön fikir vermeyi deneyeceğim.
Q50 akıllı saat çevrim dışı hatasına sebep olacak bazı durumlar:
Q50 akıllı saatin göstergelerini kontrol edin.
1 . Şebeke çekim işareti var mı? Varsa sıkıntı yok. Eğer şebeke sinyal seviyesine gösteren çubuk boş ise seçenekler
a) Taktığınız sim kart kullanıma açılmamıştır.
b) Bulunduğunuz yerde şebeke yoktur.
c) Q50 akıllı saatiniz veya sim kart bozuktur.
Bu ihtimaller dâhilinde başka sonsuz ihtimallerde söz konusu elbette. Çözmek için standart telefonlara yaşanan sorunlar ve uygulanan çözüm yolları saatiniz içinde geçerlidir. Bu yolları da denemeyi ve değerlendirmeyi ihmal etmeyin.
2. Şebeke sinyal gücünü gösteren işaretin yanında saatin 2G internet bağlantısının aktif olduğunu gösteren “E” şeklinde bir işaretin var olması gerekir. Yoksa nedenleri şöyle olabilir.
a) Öncelikle 2G internet bağlantısı tüm operatörlerde vardır. Bunun için herhangi bir 3G veya 4.5G internet paketi almanız yeterlidir. Siz 4.5G veya 3G paketi alsanız dahi Q50 akıllı saat kendisi 2G üzerinden bağlar. Zaten operatörlerin 2G internet paketi yok mecburen 3 veya 4.5G internet paketlerinden almak gerekir.
b) Sim kartınız internete açıksa ve internet paketiniz varsa bile eğer kırsal bir bölgede yaşıyorsanız normal telefonların çektiği internet bağlantısına erişemeyebilirsiniz. Q50 nin çekim gücü daha zayıf olabilir.
c) Q50 Saatiniz bozuktur.
d) Küçük bir ihtimal de olsa saatin apn ayarlarının yapılması gerekir. APN ayarları bu durumda ancak SMS komutları kullanılarak yapılabilir.
Son olarak eğer saatin İMEİ numarasını program kullanarak veya Programsız SMS kodu ile değiştirmişseniz Setracker sürekli çevrimdışı olocaktır. Bu durumda cihazın ID numarası değiştiği için cihaz internete bağlı olsa dahi Setracker de sürekli çevrim dışı veya kapalı gözükecektir. Bunun tek çözüm yolu Setracker dışındaki diğer GPS uygulamalarını kullanmak ve cihaz ayarlarını SMS komutları ile gerçekleştirmek olacaktır. Aslında Setracker olmadan da SMS komutları ile yapılan ayarlamada cihaz çok kullanışlı ve kullanım sırasında performansından hiçbir şey kaybetmiyor. Hatta Q50 akıllı saat için SMS komutları ile yapılabilenler Setracker ile yapılabilenlerden daha fazladır. İsterlerse tabi hali hazırda Setracker kullananlarda SMS komutlarını kullanmalarında hiçbir sakınca yoktur.

tags:

Son Makale

CryptoWall 3.0 virüsü daha önce yayılan bir tür fidye virüsü olan CryptoWall 2.0 virüsünün güncellenmiş halidir.

CryptoWall 2.0 virüsü gibi tüm dosyalarınızı şifreler ve bu şifrenin çözülmesi için sizden para talep eder. CryptoWall 3.0 virüsü şifrelerin çözülmesi için sizden 500$, 500eur veya 0.5 bitcoin talep eder.

Read more ...
team1
team2
team3
team4
team5
team6
Back to Top